Чи можуть фізичні вправи підвищити самооцінку у дітей та молоді?

Тeпличнe пoкoління, діти з синдрoмoм вкрaдeнoгo життя, інфaнтили — тaк нaзивaють жeртв гіпeрoпіки. Згіднo зі стaтистикoю, oпублікoвaнoю шість рoків тoму в Pew Research Center, близькo 62% бaтьків визнaють, щo вoни нaдмірнo oпікують свoїx дітeй. Якщo у 70-ті рoки минулoгo стoліття трeтьoклaсники сaмoстійнo xoдили дo шкoли, після зaнять грaли в м\’яч, дoсліджувaли якісь xaщі й пoвeртaлися лишe дo вeчeрі, тo сучaсні бaтьки нe мoжуть нaвіть уявити тaкoгo нexтувaння бeзпeкoю дітeй.

З пoчaткoм пандемії ситуація тільки погіршилася. Тепер багато батьків вважають из-за краще дати дітям черговий гаджет, аби вони залишалися вдома й були під наглядом. В принципі, діти й самі никак не проти проводити час таким чином.

Що маємо у результаті? Покоління надмірно стыдоба’язливої молоді з залежною самооцінкою, гострим почуттям самотності та нездатністю робити власні вибори. Більш того, опитування, яке проводили серед студентів університету США, показало, що гіперопіка підвищує симптоми тривожності та депресії. Діти надто дбайливих батьків отнюдь не напрацьовують уміння долати труднощі. Тому зіткнення навіть з найдрібнішою невдачею аль проблемою супроводжується непомірним стресом.

Сьогодні молоді народище взагалі важче справляються зі стресом й більш схильні впредь до хронічної тривожності, аніж їхні батьки. Нинішнє покоління кишка тонка володіє навичками «виживання» у дорослому світі: незалежним мисленням, здатністю приймати виважені рішення, самоконтролем. Як наслідок, страждає самооцінка та якість життя.

Психологи вважають, що занепокоєння безпекою позбавило дитинство незалежності, ризику та відкриттів. Але около цьому не зробило його безпечним.

Сверху щастя, наслідки гіперопіки допомагає виправити регулярна фізична активність.

Як фізичні навантаження впливають держи психічне здоров\’я

Багато хто знає, що регулярні фізичні вправи зміцнюють опорно-рухову систему, виключають ожиріння, допомагають знизити ризик серцевих захворювань, діабету та багатьох інших серйозних хвороб. Але це ще отнюдь не все. Помірні фізичні навантаження, зокрема дитячі спонтанні ігри, позитивно впливають бери психічне здоров\’я й самооцінку.

Професор Коледжу дошкільної освіти Університету Королеви Мод у Тронгеймі Еллен Беате Хансен Сандсетер переконана, що дитяча освіта повинна бути побудована держи активних спонтанних іграх, потому что це базовий засіб всебічного розвитку дітей. Головна ідея багатьох досліджень Сандсетер — показати, як зустріч із ризиком під полоса самостійної гри формує механізми адаптації задолго. Ant. с стресу, сприятливо впливає возьми мислення й мотивує на подальші досягнення. Из-за її словами, «захопливий досвід під миг спонтанної гри спонукає дітей постійно кидати собі виклик та розвивати відповідні прежде віку набори навичок. Круглым счетом діти дорослішають». Фактично, активності з певним рівнем ризику, если дитина надана сама собі, формують мужню поведінку. Внаслідок цього зменшується опаска та фонова тривожність, й автоматично підвищується впевненість у собі та своїх силах.

Представник Оксфордського університету Семмі Р. Чекроуд та його колеги також з\’ясували, що всі види фізичної активності, особливо командні ігри, здатні зменшити прояви депресії й мотивувати получай досягнення.

У цьому немає нічого дивного. Регулярне фізичне навантаження, з одного боку, допомагає підтримувати себя у відмінній формі, що вже позитивно впливає для самооцінку, з іншого боку — покращує настрій. У дитини, підлітка нежто дорослого з\’являються сили досягати поставлених цілей, налагоджувати корисні зв\’язки, використовувати можливості, що відкриваються. Високий рівень енергійності — це одна з найбільш характерних ознак міцного психічного здравствуй\’я.

Але попри користь спонтанних ігор та інших видів фізичної активності, кожен з батьків хоче забезпечити максимальну безпеку про своєї дитини. Що ж робити у такому випадку? Як примирити бажання виключити усі ризики й прагнення перед повноцінного розвитку дітей?

Майданчики Hip Park — місце пользу кого безпечних спонтанних ігор

Компанія Hip Park работать ігрові та спортивні майданчики для того дітей та підлітків з урахуванням найсуворіших вимог з безпеки. Але возле цьому заохочує їх задолго. Ant. с спонтанної гри та фізичних навантажень.

Серед дитячих проєктів Hip Park є різні серії — Tiga, Geo, Ritmo. Кожна з них розрахована сверху свій тип активності й допомагає розвивати певний набір навичок: вміння тримати рівновагу, зміцнення сили м\’язів, використання уяви тощо. Й батькам нема чого боятися. Получи майданчиках продуманий захист від падінь з висоти, усі краї заокруглені, ніде немає прорізів, у яких може застрягти палець, получай усіх стиках спеціальні ковпаки, поверхні ідеально рівні.

На молоді компанія робить сучасні спортивні майданчики — в целях паркуру, воркаута, скейтбордингу, катання в роликах та BMX-велосипедах. Тутовник є все необхідне обладнання, щоб розвиватися в обраному напрямку й звести кількість травм давно нуля.

«Тепличні умови» невыгодный вберігають дітей від усіх небезпек світу, навпаки, вони роблять дитину ще більш уразливою. Тому замість того, щоб намагатися уникнути усіх ризикованих ситуацій, важливо створити середовище з помірним та контрольованим ризиком, дескать дитина крок за кроком если вчитися справлятися зі своїми страхами й формуватися як психічно здорова особистість. Саме таке середовище створюють у Hip Park.

Чи безграмотный це мрія усіх турботливих батьків?

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.